Športová gymnastika: Michňák vo finále na koni s držadlami šiesty

20.06.2015 Celý región

Baku 20. júna (TASR) - Slovenský reprezentant v športovej gymnastike Slavomír Michňák obsadil vo finále na koni s držadlami na 1. európskych hrách v Baku šieste miesto so ziskom 13,266 bodu. Nezopakoval výkon z kvalifikácie viacboja, kde získal za cvičenie na svojom najsilnejšom náradí známku 14,666 b. a ako posledný šiesty postúpil v konkurencii 78 pretekárov do bojov o medaily.

Zverenec trénera Petra Krištofa v sobotu dosiahol svoj doposiaľ najlepší výsledok a vylepšil si umiestnenie z aprílových ME, kde takisto na koni atakoval finálové priečky, napokon ho klasifikovali na 10. mieste. Na ostatných náradiach sa Michňák na EH do finále neprebojoval, vo viacboji obsadil 48. miesto so známkou 78,497 b. O stupne pre víťazov bojovalo najlepších 18 gymnastov z redukovaného poradia.

Zo zisku zlata sa tešil Slovinec Sašo Bertolcelj (14,966), ktorý pre svoju krajinu vybojoval vôbec prvú medailu na tomto podujatí.

Slovensko malo zastúpenie v športovej gymnastike v Baku aj medzi ženami, Barbora Mokošová sa predstavila vo finále viacboja, kde skončila osemnásta.